Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova Kadını

Su sistemine bağlı olan Kova Burcu, değişim burcu olan Uranüs tarafından yönetilir.

Kova Burcu kadını konusunda keşfedilecek ilk şey, tıpkı burcunun erkeği gibi çok değişken bir tabiatı olmasıdır. Hatta onun ikizler Burcu kadını olduğunu bile düşünülebilir. Zodyak'ta diğer hiçbir burç Kova kadar soğuk ve kayıtsız olamaz.

İnsanlar onun havasının çok çabuk değiştiğini düşünebilir. Kova Burcu’nun kadınına havasının çok çabuk değiştiğini söyleyecek olursanız, neden bahsettiğinizi anlamayabilir. Çünkü aslında gerçekten de öyle değildir. Onun havası zaten sürekli değişiklik içindedir. İyiden kötüye, yukardan aşağıya doğru, sürekli.

Bu burcun belirgin özelliği “sıradışı” ve “beklenmedik” olduğu söylenebilir. Bu, hem erkeği, hem de kadını için geçerlidir. Kova Burcu kadınının zihninin hep meşgul olduğu, daima binleriyle görüşmek zorunda kaldığı, bazen önceliği olan bir iş yüzünden, bir başkasını yarıda bıraktığı söylenebilir.

İdealist, hümanist, dünyanın herkes için yaşanılır bir yer olması içinde elinden geleni yapabilecek bir kadındır. Fakat bazen de bir işi yerine getirmek, kendisi için korkutacak kadar ağır hale gelir. Bu nedenle arkadaş çerçevesi dışına çıkmak istemez. Yine ona göre aşk tamamen başka bir konudur. Her şeyi denemek ister, ama bir yandan da kendini gemler. Bu nedenle onu kırmamak için, eleştirmekten kaçınmak gerekir.

Kova Burcu kadını tamamen özgür, eğlence düşkünü, bağımsızlığı peşinde koşan bir Yeni Çağ insanı gibi kendisini gösterir. Aklında belli düşünceler ve belli bazı amaçlar yer etmiştir. Bu arada beraber olduğu erkekle eşit olmayı da arzular. Kendisi aynı zamanda son derece kararlı bir kadındır. Bu özelliği, biraz da zıt burcu olan Aslan Burcu kadınından gelir.

O kesinlikle istemediği şeylere zorlanmaya dayanamaz. Gerektiğinde bir Boğa Burcu kadını kadar inatçı da olabilir.